Staff

Headteacher

Miss H Tudor

Deputy Headteacher

Mrs B Andrews 

Assistant Headteachers

Mrs S Legge (SENCO)

Miss Harrison 

Mrs G Clements

Mrs J Gower (EYFS Lead)

Mrs K Stanley 

Nursery Teacher  Mrs H Brentnall
Nursery TAs

Miss S Rowden

Mrs F Tang

Mrs C Taylor

Reception Teachers

Mrs J Hessey

Miss N Musselwhite

Miss M Kennedy

Reception TAs

Mrs L Moffat

Mrs K Darwish

Miss R Stillman

Mrs C Taylor

Mrs G Powell (EYFS SENCO/SALT Lead)

Mrs N Resinelli (SEND TA/Autism champion)

Ms C Champion (SEND TA)

Year 1 Teachers 

Miss O Wheatley (Head of Year 1)

Mrs E Derrane

Mrs G Warren

Miss K Hennebery

Year 1 TAs

Miss G Gunn

Mrs F Cubbage

Miss L Strich

Mrs A Allen

 

Mrs  (SEND TA)

Miss K Pitcher (SEND TA)

Year 2 Teachers

Mr T Knight (Head of Year 2)

Miss C Berryman

Mrs H Holden

Ms E Goldsmith

Miss Z McBride (SEND TA)

Year 2 TAs

Mrs C Jones

Miss D Blackwell

Mrs J Brejchova

Mrs V Anderson

Year 3 Teachers 

Mrs H Mulhern (Head of Year 3)

Mr M Nelson

Miss H Allingham

Miss R Pitt

 

Year 3 TAs

Mrs R Emery

Mrs L Stevens

Mrs N Morgan

Mr F Bootes

Miss D Skelsey (Thrive practitioner)

 

 

Year 4 Teachers 

Mrs J Ward (Head of Year 4)

Miss J Glover

Mrs S Morris

Miss S Sholl/Mrs K Edwards

 

Year 4 TAs

Mrs S Gunn

Mr L Holloway

Ms J Irving

Mrs S Roberts

Mr B Mack

Mrs J Berryman (SEND TA/Autism champion)

Year 5 Teachers

Miss C Keeler (Head of Year 5)

Mrs J Jarman 

Ms A Ditchburn

Year 5 TAs

Mrs D Pelling

Ms H Peters

Mrs D Stevens 

 

Year 6 Teachers

Miss H Raven (Head of Year 6)

Miss L McGarvey

Mrs K Stanley 

Mrs Vincer

Year 6 TAs

Mrs T Keeler

Mrs E Williams

Mrs K Willis- Crowley

Mrs K Wright

Mrs D Thomas (SEND TA/KS2 SALT)

 

Specialist Team

Mr W Eldred (Music Subject Leader)

Mr R Moore (PE and Sports)

Mr W Schultz (PE and Sports)

Mr L Holloway (PE and Sports)

Mrs C Jones (Spanish)

Reprographics

Mrs D Mack

Office Team

Mrs J Wells (Office Manager)

Miss L Merry

Mrs C Biggs

Mrs S Baker

Inclusion Team

Miss T Stillman (DSL, Pastoral support mentor)

Mrs H Dube (Pastoral support mentor/Thrive practitioner)

Miss D Skelsey (Thrive practitioner)

Ms J Marks (FLO/Attendance officer)

Ms S Robb (Medical)

Kitchen Team

Mrs H Moore

Mrs T Adams

Mrs J Mendez

Mrs M Mathews

Miss M Gleeson

Mrs D Bridson

Midday Meals Supervisors

Mrs J Watson

Miss T Chambers

Mrs S Drury

Miss K Harris

Mrs D Stevens

Cleaning Team

Mrs K Garforth

Mrs J Watson

Mrs L Kaye

Mrs M Mathews

Mrs S Cornish

Miss M Gleeson

Site Team

Mr L Staples (Site Manager)

Mr P Kelly

Mr K Stevens